Tai loodusravi

Tai loodusravi on tailaste iidne traditsiooniline meditsiin, mis on üle 4000 aasta vana ja kasutusel (ning pideval täiustamisel) tänapäevani. Algselt koosnes see ravitsemisest, sünnitusabist ja massaažist ja tervistavatest harjutustest. Ravitsemistest on enamkasutatavad toitumisravi, kõhuravi, Tok Sen, Yamkhan ja taimeravi.

Tai meditsiin on ka saanud läbi aegade mõjutusi oma naabritelt Hiina meditsiinist ja India Ajurvrdast, kombineerides erinevaid tehnikaid ja diagnostikaid.

Massaažidest kasutatakse Tais lisaks Nuad Bo-Rarnile (iidne tai massaaž) veel tai jalamassaaži, massaaži kuumade taimepallidega, tai õlimassaaž ja paljusid erinevaid SPA massaaže.

Tai loodusterapeut on spetsialist, kes kasutab tai rahvameditsiinis kasutatavaid teadmisi ja oskusi selleks, et toetada inimese enda võimet ennetada haigestumisi ja stressi ning viia organismi tasakaalu.

Tai loodusterapeut kasutab oma töös erialast diagnostikat (nt erinevate energialiinide ja tsoonide pinge). Ta teeb erinevaid organismi tasakaalustavaid toiminguid või massaaži, kasutab spetsiaalseid harjutusi ja venitusi.

Enim levinud Nuad Bo- Rarn massaažis kasutatakse käsi, jalgu, küünarvarsi ning põlvi, et venitada klienti joogavõimlemise sarnaselt ja teha samal ajal spetsiaalset ravimassaaži energialiinidele (sarnased Hiina meridiaanide ja ajurveda nadidega) ja energiapunktidele. Nuad Bo-Rarn teraapia osa käsitleb eelkõige kümmet eluenergia kanalit Sen Sib`i, milles ringleb eluenergia Lom Pran. Sellise tegevuse abil tekib tasakaalustumine energialiinides, paraneb emotsionaalne tasakaal ning samal ajal paraneb ka lihaste ja kõõluste verevarustuses, vere- ja lümfiringe, toimuvad mõjutused neurohumoraalsel tasandil ning tekib lõõgastumine ja organismi tasakaalustumine. Tais loodusravis peetakse oluliseks just füüsilise, emotsionaalse ja energeetilise tasakaalu saavutamist.